فایل ورد ميزان توافق تست هاي رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده و رايت سريع در تشخيص نمونه سرم هاي مثبت

لینک دانلود

 فایل ورد ميزان توافق تست هاي رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده و رايت سريع در تشخيص نمونه سرم هاي مثبت دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ميزان توافق تست هاي رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده و رايت سريع در تشخيص نمونه سرم هاي مثبت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ميزان توافق تست هاي رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده و رايت سريع در تشخيص نمونه سرم هاي مثبت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ميزان توافق تست هاي رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده و رايت سريع در تشخيص نمونه سرم هاي مثبت :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :12

زمینه: رزبنگال یک تست شایع در تشخیص سرولوژیک تب مالت است. هدف از این مطالعه بررسی میزان توافق شکل اصلاح شده این تست با رزبنگال معمولی و تست رایت سریع در تشخیص نمونه های مثبت از نظر آنتی بادی بود. روش ها: در یک مطالعه مقطعی، تعداد 941 نمونه سرم مراجعه کنندگان به آزمایشگاه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، به صورت نمونه گیری در دسترس، با سه تست رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده و رایت سریع مورد بررسی قرار گرفت. نمونه های مثبت شده با هر یک از این سه تست، به روش رایت لوله ای تایید و تیتر آن تعیین گردید. یافته ها: تعداد نمونه هایی که با تست رزبنگال اصلاح شده مثبت شدند بیش از دو برابر نمونه های مثبت شده با رزبنگال بود(P<0.001) ، این تعداد تمام نمونه های مثبت شده با رزبنگال را نیز شامل می شد. از طرفی هرچند تعداد نمونه های مثبت شده با رزبنگال بود(P<0.001) ، این تعداد تمام نمونه های مثبت شده با رزبنگال را نیز شامل می شد. از طرفی هرچند تعداد نمونه های مثبت شده با رزبنگال اصلاح شده حدود دو برابر رایت سریع بود (P<0.001)، اما تمام نمونه هایی که با این تست مثبت شده بودند را شامل نمی شد. در کل میزان توافق قابل قبولی بین هر سه تست وجود داشت .(K0.583) نتیجه گیری: رزبنگال اصلاح شده به دلیل تشخیص موارد مثبت بیشتر نسبت به رزبنگال معمولی، می تواند جایگزین این تست شود. اما به دلیلی اینکه تمامی موارد مثبت شده با تست رایت سریع را پوشش نمی دهد، باید در کنار آن از رایت سریع نیز استفاده شود.
كلید واژه: رزبنگال، رزبنگال اصلاح شده، رایت سریع

توضیحات بیشتر