فایل ورد نتايج بيوپسي رکتوم در تشخيص بيماري هيرشپرونک در کودکان مبتلا به يبوست

لینک دانلود

 فایل ورد نتايج بيوپسي رکتوم در تشخيص بيماري هيرشپرونک در کودکان مبتلا به يبوست دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد نتايج بيوپسي رکتوم در تشخيص بيماري هيرشپرونک در کودکان مبتلا به يبوست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد نتايج بيوپسي رکتوم در تشخيص بيماري هيرشپرونک در کودکان مبتلا به يبوست،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد نتايج بيوپسي رکتوم در تشخيص بيماري هيرشپرونک در کودکان مبتلا به يبوست :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :10

زمینه: یبوست از بیماری های شایع در اطفال است و شایع ترین نوع آن یبوست کارکردی می باشد. درصد کمی از یبوست ها را اختلالات حرکتی از قبیل هیرشپرونگ تشکیل می دهند که بیوپسی رکتوم جهت تشخیص در آن ها به کار می رود. با توجه به ارجاع اکثر بیماران مبتلا به یبوست برای انجام نمونه برداری رکتوم و در نظر گرفتن عوارض احتمالی و صرف وقت و هزینه، لازم است برای انجام این عمل، معیارهای خاصی در نظر گرفته شود. هدف این مطالعه تعیین لزوم انجام نمونه برداری در جهت اجتناب از انجام این جراحی در موارد غیرضروری بود. روش ها: همه پرونده های کودکان ارجاع شده جهت بیوپسی رکتوم به دلیل یبوست، بین سال های 87-1386 در بیمارستان امام رضای کرمانشاه در این مطالعه توصیفی تحلیلی وارد شدند. تعداد نمونه ها 43 دختر و 57 پسر بودند که به طریق باز و در روش بیهوشی عمومی، تحت نمونه برداری رکتوم قرار گرفتند. یافته ها: از تعداد یکصد نفر نوزاد و کودک، 85 مورد نتایج نرمال داشتند و 15 نفر مبتلا به هیرشپرونگ بودند. اکثر افراد مبتلا به هیرشپرونگ، حداقل یکی از علایم اصلی بیماری را در شرح حال یا معاینه داشتند و شروع یبوست در آن ها از بدو نوزادی و یا چند ماه اول تولد بود. تقریبا در تمامی افرادی که جواب آسیب شناسی نرمال بود (یبوست کارکردی)، یبوست در سنین بالاتر از 6 ماه شروع شده و فاقد علائم اصلی بیماری بودند. نتیجه گیری: دراطفال مبتلا به یبوست که شروع علایم بعد از 6 ماهگی و فاقد علایم اصلی هیرشپرونگ باشند، انجام نمونه برداری رکتوم ضرورتی ندارد.
كلید واژه: نمونه برداری رکتوم، یبوست کارکردی، هیرشپرونگ، اطفال

توضیحات بیشتر