فایل ورد اپيدميولوژي مسموميت ناشي از مصرف ترامادول در بيمارستان امام خميني کرمانشاه (1387)

لینک دانلود

 فایل ورد اپيدميولوژي مسموميت ناشي از مصرف ترامادول در بيمارستان امام خميني کرمانشاه (1387) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اپيدميولوژي مسموميت ناشي از مصرف ترامادول در بيمارستان امام خميني کرمانشاه (1387)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اپيدميولوژي مسموميت ناشي از مصرف ترامادول در بيمارستان امام خميني کرمانشاه (1387)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اپيدميولوژي مسموميت ناشي از مصرف ترامادول در بيمارستان امام خميني کرمانشاه (1387) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :8

زمینه: ترامادول یک داروی ضد درد است که برای تسکین دردهای متوسط تا شدید استفاده می گردد. با توجه به عوارض خطرناک مسمومیت با این دارو، هدف از مطالعه حاضر تعیین ویژگی های اپیدمیولوژیک بیمارانی بوده که به علت مسمومیت ناشی از مصرف ترامادول در بیمارستان امام خمینی کرمانشاه در سال 1387 بستری شده اند. روش ها: در این مطالعه توصیفی-تحلیلی، همه بیماران مبتلا به مسمومیت ترامادول (546 نفر) که در این سال در بیمارستان مذکور پذیرش شده بودند بررسی شدند. با رجوع به پرونده های این بیماران، متغیرهای موردنظر استخراج و تحلیل داده ها با آزمون های t مستقل و c2انجام گرفت. یافته ها: مسمومیت در افراد مجرد (80.8) و در 19 ساله ها (11.2%) بیشتر بود. بیشترین علت مسمومیت ترامادول مربوط به اقدام به خودکشی (98.7%) بود. 40 درصد بیماران دارای علایم تشنج بودند و بروز تشنج در جنس مذکر بیشتر بود (P<0.001). همچنین مقدار ترامادول مصرفی با بروز تشنج ارتباط داشت (.(P<0.001نتیجه گیری: سوء مصرف و مسمومیت با ترامادول، منجر به تشنج مرگبار می گردد. بیشترین مسمومیت با ترامادول در سنین پایین تر از 30 سال و به منظور خودکشی اتفاق می افتد، لذا اهمیت تلاش در جهت افزایش سطح آگاهی جوانان در مورد مصرف ترامادول و ایجاد محدودیت در دسترسی و توزیع ترامادول به خصوص در سنین پایین انکارناپذیر است.
كلید واژه: مسمومیت، ترامادول، اپیدمیولوژی

توضیحات بیشتر