فایل ورد بررسي شيوع مهارکننده فاکتور 8 در افراد هموفيل A شهرستان سنندج

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي شيوع مهارکننده فاکتور 8 در افراد هموفيل A شهرستان سنندج دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي شيوع مهارکننده فاکتور 8 در افراد هموفيل A شهرستان سنندج  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي شيوع مهارکننده فاکتور 8 در افراد هموفيل A شهرستان سنندج،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي شيوع مهارکننده فاکتور 8 در افراد هموفيل A شهرستان سنندج :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :6

زمینه: وجود مهارکننده فاکتور 8 یکی از معضلات در درمان بیماران مبتلا به هموفیلی A محسوب می شود. بیماران هموفیل دارای مهارکننده، دچار خونریزی های شدیدتری می شوند و درمان آن ها بسیار هزینه بردارتر و مشکل تر است. هدف از این مطالعه بررسی شیوع مهارکننده و اثبات ضرورت غربالگری بیماران هموفیل از نظر مهارکننده می باشد. روش ها: 104 بیمار مبتلا به هموفیلی A با میانگین سنی 9.3±23.8 سال مراجعه کننده به بخش بیماری های خاص بیمارستان بعثت سنندج بین سال های 88-1385 جهت وجود مهارکننده فاکتور 8 با نمونه گیری آسان بررسی شدند. نمونه خون وریدی آن ها با نسبت 9 به 1 با سیترات سدیم 3.2 gr/dl مخلوط گردید و پس از تهیه پلاسما برای همه نمونه ها در ابتدا تست APTT mix و سپس تست بتسدا و تعیین تیتر مهارکننده انجام شد. یافته ها: از104 بیمار مورد بررسی، 20 بیمار (19.2%) دارای تیتر مهارکننده بودند که قبلا هیچ کدام از نظر مهارکننده بررسی نشده بودند. سطح فاکتور مهارکننده در 16 بیمار در حد زودگذر و در 4 بیمار در حد افراد با پاسخ بالا بود به طوری که سطح مهارکننده بیشتر از 5 واحد بتسدا تعیین گردید. بیشترین مهارکننده در گروه سنی 25-11 سال دیده شد اما بین سن و وجود مهارکننده، رابطه آماری معناداری دیده نشد. نتیجه گیری: با توجه به شیوع 19.2 درصد مهارکننده فاکتور 8 در بیماران هموفیلی A سنندج که تقریبا مشابه شیوع آن در سایر کشورهاست، غربالگری تمام بیماران و انجام تست بتسدا هر 6 ماه یک بار برای پیگیری بیماران و نیز آگاهی از بروز موارد جدید مهارکننده در بیماران هموفیلی توصیه می شود.
كلید واژه: هموفیلی A، مهارکننده فاکتور 8، غربالگری

توضیحات بیشتر