فایل ورد انعکاس اجتماعيات در داستان هاي کوتاه ابوالقاسم پاينده (با تکيه بر کتاب هاي دفاع از ملانصرالدين، مرده کشان جوزان، ظلمات عدالت)

لینک دانلود

 فایل ورد انعکاس اجتماعيات در داستان هاي کوتاه ابوالقاسم پاينده (با تکيه بر کتاب هاي دفاع از ملانصرالدين، مرده کشان جوزان، ظلمات عدالت) دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد انعکاس اجتماعيات در داستان هاي کوتاه ابوالقاسم پاينده (با تکيه بر کتاب هاي دفاع از ملانصرالدين، مرده کشان جوزان، ظلمات عدالت)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد انعکاس اجتماعيات در داستان هاي کوتاه ابوالقاسم پاينده (با تکيه بر کتاب هاي دفاع از ملانصرالدين، مرده کشان جوزان، ظلمات عدالت)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد انعکاس اجتماعيات در داستان هاي کوتاه ابوالقاسم پاينده (با تکيه بر کتاب هاي دفاع از ملانصرالدين، مرده کشان جوزان، ظلمات عدالت) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جامعه شناسي هنر و ادبيات (نامه علوم اجتماعي)

تعداد صفحات :34

ابوالقاسم پاینده از نویسندگانی است که در مکتب داستان نویسی اصفهان مغفول واقع شده است. وی با انعکاس مسائل مهم اجتماعی عصر خود در داستان های کوتاهش از عهده رسالت خویش در مقام نویسنده و مصلح اجتماعی به خوبی بر آمده است.در جامعه شناسی ادبیات، اثر ادبی از این دیدگاه که اجتماع و هنرمند با یکدیگر رابطه ای زنده و جدایی ناپذیر دارند مورد بحث و ارزیابی قرار می گیرد. اما در پژوهش هایی که صرفا به اجتماعیات در ادبیات می پردازد، محقق می کوشد با محور قرار دادن اثر ادبی مورد نظر، اندیشه های اصلی و دغدغه های نویسنده یا شاعر را طبقه بندی و بر مبنای این رویکرد نوع نگاه خالق اثر را به جامعه معاصر خود تشریح کند. در این مقاله کوشیده ایم با استفاده از رویکرد دوم، یعنی انعکاس اجتماعیات در اثر ادبی، مهم ترین اندیشه های اجتماعی پاینده را تقسیم بندی کنیم. این اجتماعیات عبارت اند از نقد باورهای عامیانه، انتقاد از وضع آموزش، فساد اخلاقی طبقات اثرگذار جامعه، رشوه گیری، رباخواری، وضعیت نامطلوب اداره ها در امور اجرایی، فقر و جایگاه اجتماعی زنان از 1330 تا 1350 ه. ش. در پایان مقاله نیز به تشریح طنز اجتماعی به مثابه یکی از بخش های اساسی داستان های کوتاه پاینده پرداخته ایم که در تاثیرگذاری اجتماعیات منعکس شده در آثار او نقش بسیار مهمی بر عهده دارد.
كلید واژه: طنز اجتماعی، داستان کوتاه، ابوالقاسم پاینده، دردهای اجتماع، اجتماعیات در ادبیات

توضیحات بیشتر