فایل ورد ارزش تشخيصي سونوگرافي در شکستگي بيني و مقايسه آن با گرافي ساده

لینک دانلود

 فایل ورد ارزش تشخيصي سونوگرافي در شکستگي بيني و مقايسه آن با گرافي ساده دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزش تشخيصي سونوگرافي در شکستگي بيني و مقايسه آن با گرافي ساده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزش تشخيصي سونوگرافي در شکستگي بيني و مقايسه آن با گرافي ساده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزش تشخيصي سونوگرافي در شکستگي بيني و مقايسه آن با گرافي ساده :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :6

زمینه: شکستگی بینی از شایع ترین شکستگی های ناشی از تروما است. معاینه فیزیکی، روش اصلی تشخیص شکستگی بینی است و گرافی در موارد قانونی انجام می شود. سونوگرافی اخیرا به عنوان روشی ساده و غیرتهاجمی در تشخیص شکستگی بینی استفاده می شود، این مطالعه به بررسی ارزش سونوگرافی در تشخیص شکستگی بینی در مقایسه با رادیوگرافی پرداخته است. روش ها: 126 بیمار مشکوک به شکستگی بینی توسط سونوگرافی و رادیوگرافی در مقایسه با معاینه بالینی (استاندارد طلایی)، ارزیابی و نتایج حاصله به روش آماری مقایسه شد. حساسیت، اختصاصیت، ارزش اخباری مثبت و منفی، نسبت شانس مثبت و منفی و صحت همراه با فاصله اطمینان 95 درصد و در نهایت صحت هر دو تست محاسبه شد. یافته ها: از 126بیمار، 111 مورد (88.1%) در ارزیابی بالینی، شکستگی داشته و 15 مورد (11.9%) بدون شکستگی بودند. از 111 مورد شکستگی، 108 مورد در سونوگرافی و 92 مورد در گرافی نیز شکسته گزارش شدند. در تشخیص شکستگی بینی، سونوگرافی حساسیت 96.4 درصد (98.6-91.1)، ویژگی 93.3 درصد (98.8-70.2%) و 96 Accuracyدرصد داشته است. این مقادیر برای گرافی به این قرار بودند: حساسیت81.1 درصد (87.3-72.8%)، ویژگی 86.7 درصد (96.3-62.1) و 82 Accuracyدرصد، بیشترین حساسیت تشخیصی هر دو روش در Dorsum (در سونوگرافی 100% و در گرافی 92.6%) بوده است. بیشترین ویژگی در سونوگرافی در تشخیص شکستگی دیواره خارجی 100 درصد و در گرافی در پل بینی 50 درصد بوده است. نتیجه گیری: با توجه به نتایج این مطالعه می توان از سونوگرافی به عنوان یک روش غیر تهاجمی با حساسیت و اختصاصیت بالا در تشخیص شکستگی بینی استفاده کرد.
كلید واژه: شکستگی بینی، سونوگرافی، اختصاصیت، حساسیت، رادیوگرافی

توضیحات بیشتر