فایل ورد اختلال هاي خودايمني تيروئيد در مبتلايان به هپاتيت مزمن C پيش از درمان

لینک دانلود

 فایل ورد اختلال هاي خودايمني تيروئيد در مبتلايان به هپاتيت مزمن C پيش از درمان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اختلال هاي خودايمني تيروئيد در مبتلايان به هپاتيت مزمن C پيش از درمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اختلال هاي خودايمني تيروئيد در مبتلايان به هپاتيت مزمن C پيش از درمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اختلال هاي خودايمني تيروئيد در مبتلايان به هپاتيت مزمن C پيش از درمان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :6

زمینه: ایجاد اتوآنتی بادی بر علیه تیروئید در افراد مبتلا به هپاتیت C که تحت درمان با اینترفرون قرار می گیرند، سال هاست که شناخته شده است. اخیرا تعدادی از پژوهشگران بیان کرده اند که شیوع اختلالات خودایمنی تیروئید در مبتلایان به هپاتیت C، بدون ارتباط با اینترفرون و در همان ابتدای تشخیص بیشتر است. مطالعه پیش رو با هدف بررسی اختلالات خودایمنی تیروئید در بیماران مبتلا به هپاتیت C که هنوز تحت درمان با اینترفرون قرار نگرفته اند و مقایسه آن ها با جمعیت شاهد، طراحی و انجام گردید. روش ها: این مطالعه به صورت مورد- شاهدی انجام شد و در آن 86 بیمار مبتلا به هپاتیت C پیش از درمان با اینترفرون و 86 فرد سالم (فاقد ویروس هپاتیت C) تحت معاینه و آزمایش قرار گرفتند. پرسش نامه ای شامل متغیرهای جمعیت شناختی و متغیرهای بالینی برای هر دو گروه تکمیل گردید. سپس هر دو گروه تحت آزمایشات TSH، FT4، Anti TG و Anti TPOقرار گرفتند. یافته ها: نتایج حاصل از این مطالعه شامل 13 مورد افزایشAnti TPO ، 5 مورد افزایش Anti TG، 4 مورد هیپوتیروئیدی تحت بالینی، 3 مورد هیپرتیروئیدی تحت بالینی و یک مورد هیپرتیروئیدی بالینی در گروه مورد بود، که نتایج به دست آمده در مقایسه با گروه شاهد تفاوت معناداری نداشت. نتیجه گیری: با توجه به نتایج این مطالعه می توان گفت که بین هپاتیت C و خودایمنی تیروئید، ارتباط معناداری وجود ندارد.
كلید واژه: هپاتیت C، خودایمنی تیروئید، Anti TPO ،Anti TG

توضیحات بیشتر