فایل ورد مقايسه تاثير طب فشاري در نقطه سانينجيو (sp6) و دي جي (sp8) بر شدت ديسمنوره اوليه

لینک دانلود

 فایل ورد مقايسه تاثير طب فشاري در نقطه سانينجيو (sp6) و دي جي (sp8) بر شدت ديسمنوره اوليه دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقايسه تاثير طب فشاري در نقطه سانينجيو (sp6) و دي جي (sp8) بر شدت ديسمنوره اوليه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقايسه تاثير طب فشاري در نقطه سانينجيو (sp6) و دي جي (sp8) بر شدت ديسمنوره اوليه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقايسه تاثير طب فشاري در نقطه سانينجيو (sp6) و دي جي (sp8) بر شدت ديسمنوره اوليه :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :8

زمینه: دیسمنوره یکی از شایع ترین مشکلات دوران باروری زنان است. دیسمنوره سبب مشکلات جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی می گردد. از درمان های دیسمنوره می توان طب فشاری را نام برد. این پژوهش با هدف تعیین و مقایسه اثر طب فشاری در دو نقطه سانینجیو و دی جی بر شدت درد دیسمنوره اولیه انجام شد. روش ها: این پژوهش یک کارآزمایی بالینی با طرح متقاطع است. 50 نفر از دختران 30-18 سال دارای مشخصات واحد پژوهش تحت پوشش پایگاه بهداشتی شهرستان سرپل ذهاب، به طور تصادفی در دو گروه الف و ب قرار گرفتند. نمونه ها در سه سیکل قاعدگی مورد ارزیابی قرار گرفتند. ابزار گردآوری داده ها در این پژوهش پرسشنامه بود که اعتبار آن توسط اعتبار محتوا و اعتماد آن توسط آزمون مجدد تعیین گردید. شدت درد با خط کش درد مک گیل ارزیابی شد. نهایتا اطلاعات 42 نفر از نمونه ها با استفاده از SPSS 16 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته ها: شدت دیسمنوره اولیه قبل از طب فشاری در نقطه (6.56±1.05) SP6 و (6.84±1.9) SP8 نسبت به پس از طب فشاری در نقطه (2.89±1.36) SP6 و (2.03±0.94) SP8 کاهش معناداری داشت ((P<0.001.نتیجه گیری: به نظر می رسد که طب فشاری در نقطه SP8 نسبت به نقطه SP6 سبب کاهش بیشتری در شدت درد پس از استفاده از طب فشاری می گردد.
كلید واژه: دیسمنوره، طب فشاری، نقطه SP8، نقطه SP6، شدت درد

توضیحات بیشتر