فایل ورد بررسي ارتباط عود پس از عمل هرني اينگوينال اطفال با نوع نخ مصرفي

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي ارتباط عود پس از عمل هرني اينگوينال اطفال با نوع نخ مصرفي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي ارتباط عود پس از عمل هرني اينگوينال اطفال با نوع نخ مصرفي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي ارتباط عود پس از عمل هرني اينگوينال اطفال با نوع نخ مصرفي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي ارتباط عود پس از عمل هرني اينگوينال اطفال با نوع نخ مصرفي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :6

زمینه: در بسیاری از مراکز جراحی اطفال، استفاده از نخ های قابل جذب جهت هرنیوتومی متداول شده است. بررسی تاثیر نوع نخ مصرفی در میزان عود موضوع مهمی است. این مطالعه به بررسی بروز عود هرنی و ارتباط آن با نوع نخ به کار رفته در ترمیم هرنی اطفال می پردازد. روش ها: این مطالعه به صورت کارآزمایی بالینی، بر روی 200 بیمار که جهت ترمیم هرنی اینگوینال از ابتدای فروردین 1386 لغایت پایان اسفند 1386 به مرکز آموزشی درمانی امام رضا کرمانشاه مراجعه کرده بودند انجام شد. بیماران بین 1 روز تا 5 سال سن داشتند. نمونه ها به صورت در دسترس انتخاب و به دو گروه تقسیم و برحسب تصادف، یک درمیان با نخ قابل جذب (ویکریل 0-3) و غیرقابل جذب (سیلک 0-3) تحت ترمیم هرنی قرارگرفتند. بیماران به مدت یکسال تحت پیگیری قرار گرفتند. پس از عمل، داده ها توسط چک لیستی جمع آوری و مورد تجزیه و تحلیل قرارگرفت. یافته ها: در ارتباط با سمت مبتلا، گرفتاری سمت راست در 106 بیمار (53%) و سمت چپ در 58 بیمار (29%) وجود داشت و 36 بیمار نیز مبتلا به هرنی 2 طرفه بودند (18%). در هر دو گروه به صورت مساوی، تنها یک نفر دچار عود هرنی پس از عمل شد. بنابراین بروز عود در گروه عمل شده با نخ قابل جذب و گروه عمل شده با نخ غیر قابل جذب یکسان بود. نتیجه گیری: عود هرنی اینگوینال پس از عمل جراحی در اطفال، ارتباطی با قابل جذب بودن نخ مصرفی ندارد. پیشنهاد می شود همکاران، سایر عوامل تاثیرگذار را نیز مورد بررسی قرار دهند.
كلید واژه: عود، هرنی اینگوینال، قابل جذب، غیرقابل جذب، هرنیوتومی اطفال

توضیحات بیشتر