فایل ورد شيوع خشونت خانگي عليه زنان و برخي عوامل مرتبط با آن در استان خوزستان، سال 87-1386

لینک دانلود

 فایل ورد شيوع خشونت خانگي عليه زنان و برخي عوامل مرتبط با آن در استان خوزستان، سال 87-1386 دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد شيوع خشونت خانگي عليه زنان و برخي عوامل مرتبط با آن در استان خوزستان، سال 87-1386  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد شيوع خشونت خانگي عليه زنان و برخي عوامل مرتبط با آن در استان خوزستان، سال 87-1386،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد شيوع خشونت خانگي عليه زنان و برخي عوامل مرتبط با آن در استان خوزستان، سال 87-1386 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات :12

زمینه: خشونت خانگی به عنوان عامل خطر طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی و سلامت مطرح می باشد. این پژوهش با هدف تعیین میزان شیوع و برخی عوامل مرتبط با خشونت خانگی علیه زنان مراجعه کننده به مراکز بهداشتی 4 شهر استان خوزستان انجام گردید. روش ها: در یک مطالعه توصیفی- تحلیلی، 1820 زن 56-14 ساله تحت پوشش مراکز بهداشتی 4 شهر اهواز، آبادان، دزفول و اندیمشک از نظر تجربه خشونت توسط همسر مورد بررسی قرار گرفتند. مصاحبه و تکمیل پرسشنامه، ابزار جمع آوری اطلاعات بود. از آزمون های آماری کای اسکویر، رگرسیون لجستیک و نسبت شانس جهت تعیین عوامل خطر و محافظت کننده استفاده گردید. یافته ها: شیوع خشونت فیزیکی در هر زمان از زندگی مشترک 20.2 درصد بود. شیوع خشونت روانی، جنسی و هر نوع خشونت به ترتیب 41، 10.9 و 47.3 درصد بود. آزمون رگرسیون لجستیک نشان داد که سن، سواد و شغل زن، قومیت، شهر محل سکونت و بیماری روحی همسر با تجربه هر نوع خشونت ارتباط معنادار دارد. نتیجه گیری: شیوع انواع خشونت در 4 شهر استان، بالا است و مراکز بهداشتی بایستی به طور روتین، غربالگری و ارجاع قربانیان خشونت را در اولویت قرار دهند.
كلید واژه: خشونت خانگی، همسر آزاری، زنان، خوزستان

توضیحات بیشتر