فایل ورد مطالعات پتروگرافي، دگرساني متاسوماتيک و ژنز اسکارن آهن و مس کمتال، شمال شرق خاروانا، آذربايجان شرقي

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعات پتروگرافي، دگرساني متاسوماتيک و ژنز اسکارن آهن و مس کمتال، شمال شرق خاروانا، آذربايجان شرقي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعات پتروگرافي، دگرساني متاسوماتيک و ژنز اسکارن آهن و مس کمتال، شمال شرق خاروانا، آذربايجان شرقي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعات پتروگرافي، دگرساني متاسوماتيک و ژنز اسکارن آهن و مس کمتال، شمال شرق خاروانا، آذربايجان شرقي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعات پتروگرافي، دگرساني متاسوماتيک و ژنز اسکارن آهن و مس کمتال، شمال شرق خاروانا، آذربايجان شرقي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زمين شناسي اقتصادي

تعداد صفحات :16

اسکارن کمتال در 15 کیلومتری شمال شرق خاروانا در استان آذربایجان شرقی واقع شده است. نفوذ استوک کوارتز مونزونیتی کمتال به سن الیگوسن به داخل توالی رسوبی کرتاسه فوقانی (آهک رس دار، مارن و سیلتستون) باعث گسترش زون های دگرسانی متاسوماتیک قابل توجه و واحدهای دگرگونی مجاورتی در امتداد کنتاکت شده است. اسکارن کمتال از نوع کلسیک بوده و زون های اسکارنی هم به صورت اندواسکارن و هم اگزواسکارن متشکل از دو زون گارنت اسکارن و اپیدوت اسکارن در آن تکامل یافته اند. فرآیند اسکارنی شدن به دو مرحله اصلی 1) پیش رونده و 2) پس رونده تقسیم می شود. در مرحله پیش رونده، جای گیری توده نفوذی باعث دگرگونی ایزوکمیکال سنگهای درون گیر و تشکیل مرمر و هورنفلس شده است. تبلور توده نفوذی باعث تکامل فاز سیال هیدروترمال و نفوذ آن به داخل سنگهای درون گیر شده است. واکنش این سیالات با سنگهای دگرگون شده اولیه باعث ایجاد دگرسانی متاسوماتیک گسترده شده که توسط تشکیل کانیهای کالک سیلیکاته بی آب نظیر گارنت و پیروکسن در درجه حرارتی حدود 420-550 °C و فوگاسیته اکسیژن 22-10 تا 25-10 مشخص می شود. در مرحله پس رونده با تغییر شرایط فیزیکوشیمیایی نظیر کاهش دما (<420 °C) و افزایش ¦S2 کانیهای کالک سیلیکاته بی آب به کانیهای کالک سیلیکاته آب دار (اپیدوت و ترمولیت- اکتینولیت)، سیلیکاته (کوارتز)، رسی (کلریت)، اکسیدی (مگنتیت و هماتیت)، سولفیدی (پیریت، کالکوپیریت و تتراهدریت) و کربناته (کلسیت) دگرسان شده اند. در مقایسه ای که بین اسکارن کمتال و برخی از کانسارهای اسکارنی مشابه در سطح کشور و دیگر نقاط دنیا انجام گرفته، مشخص شده است که کانسار اسکارن کمتال از نظر خصوصیات زمین شناسی شباهتهای زیادی به اسکارن انجرد و پهناور در استان آذربایجان شرقی دارد.
كلید واژه: خاروانا، کمتال، اسکارن، آلتراسیون متاسوماتیک، شرایط فیزیکوشیمیایی

توضیحات بیشتر