فایل ورد بررسي و تحليل نوع و مدت زمان جابجايي ها در مسير رودخانه هاي مئاندري و نقش جابجايي ها در فرسايش كناري در نواحي نيمه خشك (مورد: رودخانه قره آغاج)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي و تحليل نوع و مدت زمان جابجايي ها در مسير رودخانه هاي مئاندري و نقش جابجايي ها در فرسايش كناري در نواحي نيمه خشك (مورد: رودخانه قره آغاج) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي و تحليل نوع و مدت زمان جابجايي ها در مسير رودخانه هاي مئاندري و نقش جابجايي ها در فرسايش كناري در نواحي نيمه خشك (مورد: رودخانه قره آغاج)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي و تحليل نوع و مدت زمان جابجايي ها در مسير رودخانه هاي مئاندري و نقش جابجايي ها در فرسايش كناري در نواحي نيمه خشك (مورد: رودخانه قره آغاج)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي و تحليل نوع و مدت زمان جابجايي ها در مسير رودخانه هاي مئاندري و نقش جابجايي ها در فرسايش كناري در نواحي نيمه خشك (مورد: رودخانه قره آغاج) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جغرافيا و توسعه

تعداد صفحات :17

مئاندرها ازچشم اندازهای پویا و از اشکال مهم تاثیرگذار در ویژگی های دشت های سیلابی محسوب می شوند که به دلایل مختلف تشکیل و تحت شرایطی به صورت های متنوع جابجا می گردند. با هر جابجایی، تغییراتی در پهنای دشت های سیلابی و میزان رسوبات وارده به رودخانه ها صورت می گیرد. مئاندرهای تشکیل شده در دشت های سیلابی قره آغاج (واقع در دامنه های شرقی سهند با مختصات جغرافیایی ،از 37o 00" تا 37o 20" عرض شمالی و از 46o 45" تا "47o 15 طول شرقی) از نوع بی نظم بوده و بسیار پویا هستند. در این پژوهش از تصاویر ماهواره ای و نقشه های توپوگرافی برای ترسیم مسیرهای جابجایی پیچان ها استفاده شده و محل جابجایی ها با مشاهدات میدانی درسطح زمین تثبیت شده است.نتایج حاصل از بررسی این پدیده ها كه در محدوده مورد مطالعه با استفاده از اندازه گیری های مسیرهای جابجایی قدیمی و نسبت های R/W صورت گرفته و همچنین زمان لازم برای جابجایی با استفاده از شاخص ویژه ( DT) محاسبه شده است، نشان می دهد که میزان جابجایی ها در طول بخش های مختلف مسیر بسیار متفاوت است (با تفاوت زمانی 13 سال). همچنین نتایج این بررسی ها حاکی از این است که زمان لازم برای جابجایی ها در بخش هایی از مسیر کوتاه و در بخش های دیگر زیاد است. بررسی ها نشان می دهد که در محدوده مورد مطالعه، خطر فرسایش کناری در بخش هایی که میزان جابجایی ها زیاد بوده، بسیار بالا است.
كلید واژه: مئاندر، جابجایی مسیر، زمان جابجایی، فرسایش کناری، نواحی نیمه خشک، رودخانه قره آغاج

توضیحات بیشتر