فایل ورد مطالعه شرايط فيزيکوشيميايي تشکيل اسکارن ها در همبري باتوليت الوند با سنگ هاي آهکي دگرگون شده، همدان، غرب ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه شرايط فيزيکوشيميايي تشکيل اسکارن ها در همبري باتوليت الوند با سنگ هاي آهکي دگرگون شده، همدان، غرب ايران دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه شرايط فيزيکوشيميايي تشکيل اسکارن ها در همبري باتوليت الوند با سنگ هاي آهکي دگرگون شده، همدان، غرب ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه شرايط فيزيکوشيميايي تشکيل اسکارن ها در همبري باتوليت الوند با سنگ هاي آهکي دگرگون شده، همدان، غرب ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه شرايط فيزيکوشيميايي تشکيل اسکارن ها در همبري باتوليت الوند با سنگ هاي آهکي دگرگون شده، همدان، غرب ايران :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زمين شناسي اقتصادي

تعداد صفحات :16

سنگهای آهکی (پرمو- تریاس) دگرگون شده منطقه چشین در جنوب شرق همدان در مجاورت تنوعی از سنگهای رسی دگرگون شده مانند شیست ها و هورنفلس ها رخنمون دارند. نفوذ باتولیت الوند (سن ژوراسیک) به درون سنگهای رسی و آهکی سبب ایجاد سنگهای دگرگونی مجاورتی در مناطقی از همدان (روستای چشین) شده است. سنگهای آهکی دگرگون شده چشین بر اساس مدال کانیها (کلسیت، ‏دولومیت، سیلیکاتی و تیره) شامل الف) مرمرها و کالک- سیلیکات ها و ب) اسکارن ها می باشند. کانیهای فلزی در مرز بین کالک- سیلیکات ها و هورنفلس های سیلیمانیت دار شکل گرفته اند و سبب ایجاد سنگهای اسکارنی شده اند. بر اساس مطالعات کانی شناسی، اسکارن ها در منطقه مورد مطالعه دارای کانیهای دیوپسید، گارنت، ترمولیت، وزوویانیت، اپیدوت و کانیهای فلزی مانند هماتیت و مگنتیت هستند. فرآیندهای اسکارن زایی در دو مرحله دگرگونی رخ داده اند: 1) دگرگونی پیش رونده 2) دگرگونی پس رونده. مرحله اول شامل دگرگونی پیش رونده و شکل گیری کانیهای بی آب مانند گارنت و پیروکسن می باشد. مرحله دوم دگرگونی پس رونده است که عامل اصلی توسعه اسکارن ها به حساب می آید. علاوه بر Fe ,Si و Mg مقدار قابل توجهی Fe به همراه سیالات به سیستم اسکارنی اضافه می شود. نهایتا مقدار قابل ملاحظه ای از کانیهای آب دار (مانند اپیدوت+ کلریت+ آمفیبول) و اکسیدها و کربنات ها جایگزین کانیهای بدون آب در سنگ میزبان آهکی می شوند‏. با استفاده از منحنیهای تعادل ترمودینامیکی چندگانه (به کمک برنامه THERMOCALCâ)، دما، فشار و ترکیب سیالات سنگهای کالک- سیلیکاته و اسکارنی به ترتیب در حدود 620 درجه سانتی گراد، 4 کیلوبار و XCO2 کمتر از 0.17 تخمین زده شده است. فوگاسیته اکسیژن در این سنگها متوسط می باشد. مطالعات کانی شناسی اسکارن های چشین، صحت محاسبات فوق را تایید می نماید.
كلید واژه: باتولیت الوند، اسکارن، کالک- سیلیکات، ترکیب سیالات، THERMOCALC

توضیحات بیشتر